Diğer Yazılar

Muhbir: Andrew D. Basiago


Muhbir: Andrew D. Basiago

 

İlk muhbirimiz Andrew D. Basiago.

avukat Andrew Basiago
Avukat Andrew Basiago

Basiago 2008 yılında Mars’ta yaşam olduğunu iddia ederek başladı. Yazdığı detaylı bilimsel raporunda NASA’nın Mars’a gönderdiği robotların çektiği resimleri inceleyerek Mars’ta kesinlikle yaşam olduğunu ve resimlerin NASA’nın bizlere yıllardır yalan söylediğinin kanıtı olduğunu söyledi.

Basiago, yazdığı rapordan sonra, DARPA’nın finanse ettiği Pegasus Projesi’nde çocukken görev aldığını açıkladı. Pegasus Projesi dahilinde DARPA’nın (Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı) ileri teknolojileri test etmek için çocukları kullandığını iddia etti.

Basiago’nun dediklerine göre Pegasus Projesi 1962’den 1972’ye kadar devam etmiş. Tesla’nın notlarından elde edilen bilgiler ve ismine ‘radyant enerjisi’ koyduğu yeni enerji türü sayesinde ışınlanma, zamanda fiziksel ve holografik yolculuk imkanları mümkün olmuş ve ışınlanma 1967 yılında pratikleştirilmiş.

Atlama Odası

Pegasus Projesi’nin üzerinde çalıştığı ileri teknolojiler arasında ‘Atlama Odası’ da var.

Basiago’nun anlattıklarına göre ‘Atlama Odası’ teknolojisi bir tür ışınlanma. Teknoloji Nikola Tesla’nın ölümünden sonra el konulan notlarından geliştirilmiş. Makine, Tesla’nın keşfettiği ‘radyant enerjisi’ sayesinde Zaman&Uzay (Uzay&Zaman düzleminin tersi) düzleminde vortal bir cep açarak yolcuyu saniyeler içerisinde istenilen konuma yollayabiliyor.

 

portal teknolojisi temsili
Gizli üslerde kullanılan portal teknolojisinin temsili.

 

Stargate dizisini izleyenleriniz portal teknolojisiyle aşina olacaktır. Dizide ABD hava kuvvetleri personelinin stargate (yıldız kapısı) adlı portal vasıtasıyla birçok farklı gezegenlere gittikleri ve teknoloji aradıkları anlatılıyordu. Muhbirlerin sık sık değindikleri konulardan biri de gizli programlarda yürütülen deneylerin sık sık yanlış bilgilerle karışık dizi ve filmlerinin yapılması. Gizli projelerde gerçekten yürütülen deneylerin veya gerçekten yaşanmış olayların X-Files, Star Trek ve Stargate SG-1 gibi dizilerde anlatıldıkları söyleniyor. Bunun nedenleri olarak gelecekte bu tarz programların halka açıklandığı zaman yaratacağı şok etkisinin azaltılması ve gizli proje bilgilerinin halka sızması halinde inandırıcı yadsınırlık yaratacağı gösteriliyor. Pentagon’un ABD silahlı kuvvetlerini resmeden herhangi bir Hollywood filmine büyük finansal yardımlar yaptığı ortaya çıkmıştı.

Pegasus Projesini DARPA ile beraber yürüten CIA, teknolojileri Mars’a gitmek, eski ABD başkanları ile irtibata geçmek ve uzaylılarla olan ilişkilere destek çıkmak için kullanmış.

Stargate SG-1 kadrosu
Stargate SG-1 dizisi gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgular arasında yer alır.

Zamanda Yolculuk Deneylerinde Çocukların Kullanılması

Tesla’nın keşfettiği enerji türü sayesinde Zaman&Uzay düzleminde deneyler yapabilmeye başlayan bilim insanları teknolojiyi test etmek ve zaman çizelgesini daha iyi anlamak için farklı zaman dilimlerine test için çocuklar göndermeye başlar.

Basiago çocukların zamanda yolculuk deneylerine yetişkinlerden çok daha uyumlu olduğunu söylüyor. Çocukların görsel algılarının yetişkinlerden daha iyi olduğu, gittikleri zaman dilimlerinde fazla göze batmamaları ve büyüyünce gizli programlarda çalışmaya devam edecekleri gibi nedenlerden dolayı testlerde çocuklar kullanılmış.

Deneylerde çocukların kullanılmasının bir diğer sebebi de olası bir acil durumda sadece üst düzey hükümet yetkilileri ve aileleri için güvenli olup olmadığını test etmek.

Mars Tecrübeleri

Basiago, beraberinde çalıştığı gizli programlar dahilinde Mars’a da gittiğini söylüyor.

Mars’taki üslerde çalıştığını iddia eden muhbirler arasına katılan Basiago’nun anlattıklarına göre Mars’ın atmosferi çok zarar görmüş olmasına rağmen bir insanın boğulmadan nefes alabilmesine yetecek kadar oksijeni halen var.

İyonosferi tamamen uçmuş olan Mars gezegeni çok uzun yıllar önce bir çöl gezegenine dönmüş ama sağda solda çok az da olsa bir bitki örtüsüne ve ufak su birikintilerine sahip. Basiago’nun dediklerine göre Mars’ta yaşayan hayvanlar da var. Mars biyomu mütemadiyen birbirine karşı hayatta kalma savaşı veren 30 küsür yırtıcı hayvan türü ile dolu.

Artık yalanlarını yutturmak için ne yapacağını şaşıran NASA’nın Mars hakkındaki son çıkan oksijen bulguları Basiago’nun anlattıklarına zıt değil. İnsanlığı dünya dışı yaşam gerçeğine hazırlamak için gerçekleri bebek adımlarıyla kabul etmeye devam eden NASA, bakalım Mars’ta bitki örtüsü olduğunu ne zaman keşfedecek? Heyecanla bekliyoruz.

zamanda yolculuk yapan çocuk
Basiago resimdeki çocuğun kendisinin Pegasus projesi çerçevesinde geçmişe gidip de katıldığı bir törenden olduğunu söyledi.

Basiago, Mars’a bir uzay gemisi ile değil, ‘atlama odası’ vasıtasıyla gittiğini, Mars’ta 1960’lardan beri kurulmuş olan birçok şehir ve üs bulunduğunu ve bu üslerde birçok insanın yaşadığını söylüyor.

Basiago GUP kurumlarının uzaylılarla yakından ve beraber çalıştığını, ilişkilerin uzun zaman içinde çok ilerlemiş olduğunu ve Mars’taki üslerde insanların yanı sıra uzaylılara da rastlanabileceğini belirtti.

Yalan mı Gerçek mi?

Bu adam anlattıklarını gerçekten yaşamış mı yoksa dikkat çekmek ve para kazanmak için hurafeler mi yayıyor? Basiago’nun seminerlerini ve söyleşilerini dinleyenler ne kadar anlaşılır ve detaylı konuştuğunu fark edecektir. Benim görüşümde kesinlikle manyak veya deli bir insan değil. Aksine saygılı, alçakgönüllü ve kültürlü bir insana benziyor.

Hikayesini incelediğimizde ise verdiği detaylar ve tasviri insana gerçekten yaşanmış bir hikaye olduğunu hissettiriyor. Kendi söyledikleri ile çakışmıyor ve zamanda yolculuk programları dahilinde öğrendiklerinin dışında gelecek ile alakalı tahminlerde bulunmuyor. Ayrı olarak bu işten asla para kazandığını da ne gördüm ne de duydum.

Basiago’nun Mars hakkındaki iddiaları ise yeni değil. GUP programlarında ve Mars’ta çalıştığını iddia eden muhbirler kendi tecrübeleri çerçevesinde bu gizli dünyaya ışık tutmaya devam ediyorlar. İlerleyen makalelerde insanoğlunun güneş sistemimize attığı adımları incelemeye devam edeceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir