Diğer Yazılar

Coronavirüsünün Esrarengiz Bağlantıları

8 Şubat 2020
ABD Adalet Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi’nin kimya bölümü başkanı Dr. Charles Lieber tutuklanmış.

Harvard Üniversitesi kadar ‘saygın’ bir üniversitenin öğretim görevlisinin tutuklanması – TUTUKLANABİLMESİ-herkesin kafasında soru işaretleri doğurmalı. Harvard Üniversitesi, elit kesimlerin ve dünyaca ünlü üst düzey ailelerin çok yakından haşır neşir olduğu bir kurum olarak itibarına büyük bir damga yemiş durumda. Üstelik tutuklanan kişi herhangi bir öğretim görevlisi de değil, kimya bölümü başkanı!

Yapılan açıklamaya göre Lieber 2011 yılında ‘stratejik bilim insanı’ unvanıyla Çin’in ‘Binlerce Yetenek’ programı adına çalışmaya başlamış. Bu program dünyanın farklı ülkelerindeki bilim insanlarını tecrübe ve hünerlerini Çin’e getirmek adına teşvik yaratmak için başlatılan programlardan sadece biri. Dr. Lieber bu program dahilinde Çin’den ayda $50.000 kazandığı konusunda yetkililere yalan söylemiş.

Lieber’ın yanı sıra visa formunda öğrenci olduğunu iddia eden ama Çin ordusunda çavuş olduğu ortaya çıkan Yanqing Ye ve Boston Logan Havalimanında çantasında labaratuvardan çaldığı şişeleleri kaçırırken yakalanan Zaosong Zheng de var. Bu üçlünün gizli olarak Çin adına çalıştığı ve Çin’e çok tehlikeli kimyasal bilgiler ve materyaller kaçırmaya teşebbüs ettikleri düşünülüyor.

İşin asıl kaş çattıran kısmı ise Lieber’in Çin’de bütün hünerini satmak için kurduğu labaratuvar nerede biliyor musunuz? Wuhan’da. Yani Coronavirüs’ünün başlangıç şehrinde.

 

Lieber 2011 yılında Wuhan Teknoloji Üniversitesi’nde ‘Stratejik Bilim İnsanı’ olmuş.
Çin ordusu üyeleri sahte kimlikler altında Harvard’dan içinde ‘hassas biyolojik örnekler’ bulunan tüpçükler çalıp Wuhan’a getiriyor.
Hmm…
Bu noktada bir iddiada bulunacağım. Hazır mısınız? Coronavirüsü Harvard’dan kaçırılan tüpçükler içinde taşınırken yanlışlıkla salınmış olabilir mi?
Lieber’in Çin bağlantıları hakkında yalanının açığa vurulması ABD Savunma Bakanlığı’ndan aldığı yatırımlar yüzünden. Geçmiş projelerinde Savunma Bakanlığından toplam $15 milyon değerinde araştırma yatırımı aldığı için yurtdışı finansal bağlantıları yakından izlenen Lieber vatana ihanetten yargılanabilir.

Medya Yalanları

Medyaya göre coronavirüsü salgınının çıkış sebebi Wuhan’daki abzürd hayvanların etleri satılan market. Market alanında kurt ve yarasa etleri gibi Çin kültürünün ıncık cıncık yemekleri satılıyor. Açıkçası bu market gerçekten de bu tarz virüslerin yayılabileceği bir yer. Mesela yarasalar doğal immünolojileri sayesinde birçok virüs taşıyabiliyorlar.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Wokebreed 🕳🐇 🙏🏻🙏🏼🙏🏽🙏🏾🙏🏿 (@wokebreed)’in paylaştığı bir gönderi ()

Lakin Wuhan şehrinde bu market alanından 30km kadar uzakta Çin’in en üst düzey viroloji labaratuvarı olan Wuhan Viroloji Kurumu bulunuyor. Bu kurum dünyanın en tehlikeli patojenlerini barındırıyor ve bu patojenler üstünde sık sık deneyler yapılıyor.
Dünyanın en tehlikeli patojenlerini barındıran kurumun olduğu şehirde salgın başlamış olmasını bir sindirmek gerek.

Beyaz Saray Virüsün Nasıl Başladığı Hakkında Soruşturma Başlatmış

ABC Haber kanalının yaptığı habere göre Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Departmanı direktörü konu hakkında uzman bilim insanlarının ‘ivedi’ bir şekilde virüsün kökenlerini araştırmalarını istemiş.

Kesinlikle olması gereken bir reaksiyon. İnşallah araştırmanın sonuçlarını da kamuya açıklarlar çünkü virüsün doğal olmadığı, aksine laboratuvarda geliştirildiğini gösteren unsurlar var.

Coronavirüsü Yapay mı?

Çin, salgın başladıktan sonra virüsün genetik kodunu dünyaya duyurmuştu. Bu kodu inceleyen Dr. James Lyons-Weiler, virüsün DNA kodlamasında SARS sivri proteininden yapılmış eşsiz bir ortanca kesim bulduğunu ve bu kesimin virüse “pShuttle” teknolojisi kullanarak enjekte edilmiş olduğunu söylüyor. Bu teknik doğada yok ve sadece laboratuvar ortamında gerçekleştirilebiliyor.

Virüsün yapay olabileceğine dair şüpheleri tetikleyen bulgulardan biri de Çin medyasının virüsün yapay olmadığı konusunda başlattığı koordineli efor. Herhangi bir ülkede medya kanallarının bir görüş veya olasılığa bariz bir şekilde saldırdıklarını görürseniz, bilin ki orada korktukları bir şey vardır. Bu, uzun senelerdir yaptığım araştırmalarda öğrendiğim ve beni hiç yanıltmayan kurallardan biri.

Çin Casusluğundan Kanada da Nasibini almış

Harvard tutuklama olayı türünün tek örneği değil.

Mart 2019’da, Çin’de Kanada’nın Ulusal Mikrobiyoloji Laboratuvarı’na (NML) ait çok tehlikeli patojenler bulundu. Skandala yol açan bulgular sonucunda açılan soruşturmada tehlikeli virüslerin Çin’e NML’de çalışan bir grup Çinli virolojist tarafından getirildiği ortaya çıktı. Soruşturma 4 ay kadar devam ettikten sonra NML’de çalışan 4 Çinli’nin NML’den kovulması ile son buldu.

Casuslukla suçlanan Çinlilerin başında Dr. Xiangguo Qiu geliyor. Qiu ve bakteriyolog olan kocası Cheng, Çin’in biyolojik savaş programları ile bağlantıları olan birçok bilim insanını kurumlara sahte öğrenci kimlikleri altında sokmuş.

Qiu, 2017-2018 yıllarında Coronavirüsünün çıkış noktası olan Wuhan’a en az 5 defa gitmiş.

Wuhan Üniversitesi, İmünoloji ve Metabolizma Tıp Araştırma Kurumu

Wuhan şehrinde bulunan tıp araştırma merkezi Şubat 2017 tarihli makaleye göre dünyanın en tehlikeli patojenlerini araştırıyor. Çin hükümetinin geçmiş skandallardaki üsluplarına bakılırsa virüsün balık pazarından yayılmaya başlamış olmasının inanılırlığı gitgide azalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir