Diğer Yazılar

Q & QAnon Nedir?

Q / Qanon Bilgileri Serisi 1 – Dünya Polisliğinden Dünya Kahramanlığına

Dünya’da bazı hükümetlerin tamamen yolsuz ve derin devletlerin kıskacında olduğunda hepimiz hemfikirizdir herhalde. Özellikle ikinci dünya savaşından beri dünya polisliği yapan Amerika Birleşik Devletleri’nin ciddi güç sahibi üst düzey dünya derin devleti veya devletleri tarafından yönetiliyor olabileceği kulağa o kadar da aykırı gelmiyor olması lazım.

2016 yılında Donald Trump’ın seçimiyle Amerika ciddi bir değişim içine girdi. Yaklaşık bir asırdır kim başkan seçildiyse, ne skandallar olduysa, ne suçlar işlendiyse hepsini ballandırarak anlatıp destekleyen Amerikan ve dünya medyası, birden saf değiştirip elindeki bütün imkanlarla karşı saldırıya geçti. Adeta Trump’tan bir nefret ettirme politikası başlattı.

İşte bu konuda devreye Qanon bilgileri geliyor. Qanon, Amerikan silahlı kuvvetlerinin ülkeyi tamamen ele geçirmiş dünya derin devletinin kıskacından kurtarmak amaçlı başlattığı tarihi operasyonun gayri-resmi kanallar üzerinden halkı bilgilendirme koludur. Qanon Bilgileri Serisiyle bu bilgilerin niteliklerini, içeriklerini ve önemlerini inceleyeceğiz.

Q / Qanon Bilgileri Serisi 2 – Trump Hakkında Alışılmadık Bir Bakış Açısı

Trump gerçekten de, dünya medyasının her fırsatta gözler önüne sermeye çalıştığı gibi ırkçı bir diktatör mü?

Üslubu, hareketleri, ve karakteriyle Trump’ın saygın biri olmadığı ortada. Medyanın Trump başa geçtiği tarihten beri yürüttüğü karalama kampanyasını dayandırdığı birçok elle tutulur kayıt var.

Lakin dünya medyası 50-60 yıldır dolapları kirli çamaşırlarla dolu olan, dünyada 100,000’lerin ölümüne sebep olmuş Amerikan başkanlarını hep desteklediler de, 2016’da ne değişti?

Peki sizce bir insanın başkanlık mertebesine layık olup olmaması sözleri ve üslubu ile mi daha iyi tartılır yoksa gerçekten de yaptıkları ve gerçekleştirdikleri ile mi?

Bu seriyi yazmaktaki amacım Trump’ı savunmak değil. Amacım Amerikan ve dünya medyasının, aynı Trump’a yaptığı gibi, kötülemek, çürütmek ve bastırmak için elinden geleni yapmış olduğu, herkesin kesinlikle bilmesi gereken bilgileri analiz edip paylaşmak.

Gelin, konuya bir de başka bir açıdan bakalım.

Medyumlardan Trump hakkında kehanet:

The leaders of your World hold one on the frontline. Who, masked as the fool, masked as the distorted one, masked as the idiotic one, the confused one, the childish imp who delights in riddle and holds his hands above his head in delight at his own mistakes but he does not understand, is unmasked at this time. The divine veil is parted as the mask of the fool is removed. Those with eyes to see have always seen, and those who believed the mask was real shall stand in shock and surprise as the fool is really the wise man. The idiotic one is the clever one. The confused one is he who holds clarity and the childish imp is the independent man of indigo strength with a team of warriors of light behind him.


Dünya liderleriniz birini ön safhalarda tutuyor. Ahmak ve salak maskesi takmış, bulanık kişilikli, kafası karışık çocuksu bir velet gibi hareket eden, ellerini başının üstüne kaldırıp kendi hatalarına gülen bu şahsın maskesi yavaş yavaş iniyor. Kutsal perdeler aralandıkça budala maskesi kayboluyor. Gözleri olanlar her zaman biliyordu belki ama o maskenin gerçek olduğunu zannedenler bu kişiliğin aslında bir bilge olduğunu görünce şok içinde kalacaklar. Salak değil, akıllı. Kafası karışık değil, berrak. Çocuksu bir velet değil, ışık savaşçılarını arkasına almış indigo gücüne sahip özgür bir adam.

Q / Qanon Bilgileri Serisi 3 – Zifiri Karanlıkta Alevlenen bir Kıvılcım

Zamanının çoğunu internetin derin köşelerinde geçiren insanların aşikar olacağı gibi, insanların kimliklerini koruyabildikleri platformlarda yüksek mevkilerde bulunduklarını iddia eden şahıslardan sık sık gizli ve üst düzey bilgiler sızdırılır. Kaynakları ve nitelikleri doğrulanamayan bu bilgiler gerçekleşmedikleri sürece pek ciddiye alınmaz.

Gelgelelim, 28 Ekim 2017 tarihinde bilgi sızdırıcılar çevresinde bir istisna gerçekleşir ve Qanon, 4chan anonim forum platformu üzerinden Trump ve Trump’ın politik arenadaki hareketlerine derin iç görü kazandıracak bilgileri yayınlamaya başlar.

Q her kimse, yaptığı açıklamaları, düşünmeye teşvik eden soruları ve bulmaca gibi imaları ile, daha önce hiçbir medyanın çizemediği kadar berrak ve ikna edici bir resim çiziyor: CIA, FBI, bankacı aileleri ve kraliyet hanedanlarını içeren global bir derin devletin, global bir mafyanın elinden kurtulmak üzere olan bir dünya…

Q / Qanon Bilgileri Serisi 4 – Q’nun Doğru Çıkan Kehanetlerinden Bazıları

Q’nun ima ettiği ve kehanetini verdiği bazı şeyler gerçekleşmeye başlayınca, okuyucunun kendi sonuçlarını çıkarmasına yönelik akıllıca ve sistematik üslubu sayesinde herkesin gözüne girer.

1) 3 Kasım 2017’de Q mesajlarında “JK (Jared Kushner) neden SA’ya (Suudi Arabistan) gitti? SA neyle biliniyor? En büyük bağışlar nereden geliyor?” diye sorar. O haftasonu Suudi Arabistan’da tarihin en büyük yolsuzluk operasyonu gerçekleşir. Kral neredeyse bütün prensleri yakalattırır. Yakalanan prensler Hillary Clinton ve Clinton Vakfı’nın en büyük bağışçıları, Citibank’ın da sahipleridir. Amerika’daki Suudi mal varlıkları dondurulur.

2) 31 Ekim 2017: Q milyarder George Soros’a karşı harekete geçtiklerini duyurur. 3 Kasım’da Soros’un fon operasyonları sorumlusu Howard Rubin insan kaçakçılığı ve vahşi tecavüz suçlarından tutuklanır.

3) Yine 31 Ekim 2017’de Q: “Yeniden seçimlere katılmayacağını bildiren her kongre üyesi, itaatkar hale getirilmiştir” diye yazdı. Suçlu olduklarını ama Q takımıyla iş birliğine girmiş olduklarından bahsediyordu. 10 gün sonra Fox Haber “40 politikacının yeniden seçimlere katılmayacaklarını” duyurdu.

4) Q sosyal medya karartmalarının yaşanacağına dair uyardı ama “merak etmeyin” dedi. Birkaç gün içinde Trump’ın twitter hesabı geçici bir süre boyunca devre dışı bırakılırken, Q’nun mesajlarının yayınlandığı 4chan forumu saldırı altına girdi. Forum yüzlerce spam mesajla doldu ve Q’nun mesajlarının olduğu kısım saldırılar yüzünden kapandı. Lakin ertesi gün tekrar açıldı. Q forumu daha yakından izlediklerini ve korumaya aldıklarını söyledi.

5) Q’nun yayına başladığı günden 12 gün sonra sayıları 840’a ulaşan gizli iddianameler yayınlandı. Amerika’da iddianamelerin gizli olmasının sebebi suçlanan şahısların ülkeden kaçmalarının önlenmesidir ve genellikle suçlu örgütlerle alakalı dosyalarda kullanılır. Doğal olarak bu sayı aylık 500, senelik de 5000 civarını geçmez. Q’nun yayına başladığı günden itibaren Amerika’da yayınlanan ve gizliliği açılmayan iddianamelerin sayısı 134,000’i geçmiştir.

6) Q, biri uçaktan, diğeri de şehirden çekilmiş 2 tane resim yayınlar. Uçaktan çekilen resim bir takım adaları göstermektedir. Anonlar (4chan forumunun anonim okuyucuları) işbirliği ile çekilen resimlerin hangi bölgelerin resimleri olduğunu bulur. Resimler “Air Force One”, yani ABD başkanını özel uçağının içinden, başkanın Asya gezisi sırasında çekilmiştir. Q uçağın yolcularından biridir.

Q / Qanon Bilgileri Serisi 5 – Q’nun ve Trump Teorilerinin Ciddiye Alınmasının En Büyük Sebepleri

İnternette yıllardır Q gibi kilit mevkilerden bilgi sızdıran birçok kişi olmuştur. Bunlar doğru çıksa da çıkmasa da sızdırmalara hiçbir zaman Q kadar organize ve istikrarlı bir şekilde devam etmemiştir. Q’nun mesajları ise halen devam etmektedir.

Q yayına başladığından beri sadece üst düzey bir mevkide olduğunu değil, aynı zamanda Trump ile çok yakın çalıştığını defalarca kanıtlamıştır. Nasıl mı?

Q mesajları Trump’ın tweetleri ile çok yakından alakalıdır. Q’nun mesajlarında kullandığı spesifik deyim ve kelimeleri Trump yaptığı basın açıklamalarında kullanır.

Bunların yanı sıra, Trump Q yayına başladığından beri yaptığı basın açıklamalarında en az birkaç kere havada eliyle Q harfini çizmiştir. Bu anlar genellikle Q’nun mesajlarında sık sık kullandığı deyimler ile beraber gelir.

Q, internetten verdiği mesajlardaki gizli içeriği Trump’ın tweetlerinden kaç dakika ara ile mesaj attığına, bazen de hem kendi mesajlarında hem de Trump’ın tweetlerinde bilerek yapılan yazım hatalarına dikkat çekerek anlatır. Mesajlar ilk yayınlanmaya başlandığı zamanlar 15’er dakika ara ile atılan tweet ve mesajların arasında geçen zaman, günümüzde saniyelere inmiştir. Bu da Trump’ın resmi twitter hesabını kim yönetiyorsa Q ile çok yakın çalışıyor ya da Q’nun ta kendisi olduğu anlamına geliyor.

Q’nun Trump’ın çok yakınında çalışan biri olduğu ve operasyonlarını Trump’ın bilgisi dahilinde yaptığının kanıtları birikmeye devam eder. Mesajların yayınlandığı platformdaki kullanıcılar tarafından daha elle tutulur kanıtlar istendiğinde Q talepleri cevapsız bırakmaz. 20 Kasım 2017’de Trump’ın “wonderful day” kelimelerini kullanmasını isteyen kullanıcılar bir gün sonra istediklerini alır. Bu talebin bir benzeri daha 2 Nisan 2018’de yapılır. Okuyucular “Tip Top Tippy Top Shape” kelimelerinin kullanılmasını ister. Ertesi gün Trump Beyaz Saray’ın balkonunda paskalya konuşması yaparken, istenilen kelimeleri demeciyle alakası bile olmayan, araya zorla sıkıştırılmış bir cümlede kullanır.

Bütün bunlar ve fazlası, Q operasyonunun Amerikan hükümeti tarafından yapılan gayri-resmi bir yayın stratejisi olduğunu gösteriyor. Amerikan ve dünya medyasının eline geçen her fırsatta Trump’ı lekeleme çabası içinde olduğu ve Q bilgilerinin ana-akım medyanın asla kabul etmeyeceği gerçekler içerdiği göz önünde bulundurulduğunda tarihi bir bilgi aktarımı ile karşı karşıya olduğumuz ortaya çıkıyor.

Q / Q Bilgileri Serisi 6 – Amerikan ve Dünya Medyası Q’ya Karşı Kontratağa Geçer

Dünyanın en büyük medya şirketleri bazen farklı görüşleri ve bakış açılarını da savunuyormuş gibi gözükse de, herkesin bilmesi gereken gerçekleri çok iyi saklayan çerçevelerinin dışına asla çıkmazlar. Peki bu ne demek?

Mesela New York Times, BBC, Reuters gibi medya şirketlerinin doğruluğu defalarca kanıtlanmış komplo teorilerini ciddiye aldıklarını asla göremeyiz. Dünya sisteminin ne kadar bozuk ve kırılgan olduğunu insanların yüzüne vurabilecek nitelikte olan bilgilerin teşhiri mutlaka sınırlandırılmalı ve mümkünse sıfırlanmalıdır. Bu sebeple komplo teorilerini lekelemeye veya çürütmeye tenezzül bile etmezler çünkü bu varlıklarını kabul etmek anlamına gelir.

Lakin dünya medyası, eşi benzeri görülmemiş bir bilgilendirme operasyonu olan Q fenomenini ciddiye almak zorunda kalır.Peki neden mi? Zira, Q bilgilerinin Beyaz Saray’ın gayri-resmi yayın organı olduğu anlaşıldığı noktada popülaritesinin de hızla artacağı kaçınılmazdır. Bunun farkında olan ana-akım medya da kamunun ASLA ciddiye almaması gereken bilgileri mümkün olduğunca aşağılayıcı, sert ve keskin bir dille ezmeye başlar.

Medya Q bilgilerini ezmek için okuyucularına hakaret etmekten tutun, Qanon bilgilerini okuyanların her fırsatta tehlikeli ve manyak olduklarını iftiralar atarak altını çizer. Bu iftira ve hakaretler Türk medyasındaki farklı görüş sahibi yayın organlarının üsluplarını da aşar.

“Q gibi komplo teorilerine inanmayın. Salak durumuna düşüyorsunuz.”

Yayınlanan bilgilere doğrudan karşı argüman yaratamayacaklarını bildikleri için karalama kampanyasına absürt başlıklarla devam ederler:

“İnsanlar bize Qanon’un ilişkilerini nasıl harap ettiğini anlatıyor” –Vice

Bununla kalmayıp, Q bilgilerinin popüler internet forumu Reddit’te tartışıldığı bölüm, tıpkı Türkiye’de Wikipedia’ya olan erişimin kapatılması gibi sansürlenir. Q’nun mesajlarının yayınlandığı 4chan forumu ağır siber saldırı altına girince, 8chan isimli başka bir foruma geçilir. Dünyada nedense sadece Amerika’da gerçekleşen silahlı okul saldırılarından son ikisi, yine Amerikan medyası tarafından saldırganlardan birinin manifestosunu 8chan forumlarında yayınladığı iftirası atılınca 8chan forumu kapattırılır.

Bütün bunlar Q’ya ve Q’nun okuyucularına savaş açıldığının belirtileridir. Geçtiğimiz yıllarda haber kalitesinin çok ciddi düşüşler yaşadığı ana-akım medyanın açtığı bu savaş Q’dan ve Q’nun bilgilerinden kesinlikle korktuklarının göstergesidir.

Q / Q Bilgileri Serisi 7 – Q Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Q mesajlarını nerede yayınlıyor?

Q ilk www.4chan.org ‘da yayına başlar. Sonra 8chan forumuna geçer. Amerika’da gerçekleşen son silahlı okul saldırıları sonucu 8chan forumlarının sunucuları 8chani desteklemekten vazgeçtiği için 8chan geçici süreliğine kapanır. Yepyeni bir sistemle 8kun.org’da yayına tekrar başlar. Q mesajlarını bizzat incelemek isteyenler için girebileceğiniz en iyi web sitesi qmap.pub’dır.

Q mesajları neden internette kimsenin duymadığı forumlarda yayınlanıyor?

Mesajların internetin ücra köşelerinde yayınlanmasının sebebi, bu köşelerin ifade özgürlüğünün son kaleleri olmasıdır. Ana-akım medya tartışılmaz bir propaganda kaynağına dönmüştür. Sosyal medya ise büyük teknoloji şirketleri tarafından kontrol edilebildiği için sık sık sansüre uğramaktadır. Twitter, Facebook, Instagram gibi şirketler dünya derin devletinin kurallarından muaf değillerdir. Chan forumları sıfır kural, sıfır sansür, kelimenin tam anlamıyla çiğ bir ortama sahiptir. Hatta bu sebeple seviyesiz, müstehcen ve iğrenç paylaşımları da barındırır.

Ana-akım medyanın akıllarda resmettiği dünya gerçeklerden o kadar çok uzaklaşmıştır ki, dünyanın şu anda tüm gerçekleri asla kaldıramayacağı düşünülmektedir. Lakin, bu herkes için geçerli değil. Dünyada aslında neler olup bittiğini merak eden kimseler internette saatler geçirerek, yıllar boyu azar azar birikmiş olan hakikat kırıntılarını sindirerek dünya görüşlerini geliştirmişlerdir. Chan forumlarının bir kısmını oluşturan bu kesim, Q’nun söylediklerine göre önümüzdeki yıllarda herkesin mutlaka öğreneceği gerçeklerle daha aşikardır. Bu sebeple Q operasyonunun başlangıç noktası olarak bu forumlar seçilmiş.

Q veya Trump hükümeti neden böyle bir şey yapıyor olabilir?

Acı gerçek şu: dünyada gerçekten dönen dalavereler konusunda hiçbir fikrimiz yok. ‘Tarih, galipler tarafından yazılır’ derler ya, dünya medyası da maalesef gerçeklerden çok, sadece güç sahibi grupların bilinmesi istediği bakış açılarını yansıtıyor. Yakın gelecekte global bir uyanış gerçekleşecekse, dünya kamusunun bu gerçeklere hazırlanması şart.

Uyanış için dünya gündemi anlatısının kökten değişmesi gerekiyor. Dünya derin devletinin yıllar boyu süren egemenlikleri çerçevesinde oluşturdukları bu sistemin her seviyesinin sistematik bir şekilde parçalarına ayrılması lazım. Peki bu seviyeler neler? Medya, politikacılar, global bankacılar, ilaç endüstrisi, suç örgütleri, insan kaçakçılığı, CIA tarafından yönetilen ülkeler ve askeri üsler.. Kısacası gerçekten de insanlığın iyiliği için çalışmayan her şahıs, grup veya kurumun sistematik bir şekilde temizlenmesinden bahsediyoruz.

Q mesajları niye bizi ilgilendiriyor?

Evet, Q mesajlarının çoğu Amerikan politikası ile alakalı. Ama operasyonu geniş açıdan irdelediğimizde insanlık için çok büyük ve kilit bir adım olduğunu görüyoruz. Dünya derin devleti pis işlerinin çoğunu Amerika üzerinden yapmasına rağmen politikaları bizi çok yakından ilgilendiriyor çünkü dünya derin devletinin kıskacı sadece birkaç batı devletini değil bütün dünyayı kapsıyor. Amerika bu kıskaçtan kurtulursa, dolaylı yoldan biz de kurtulmuş olacağız. Bu uyanış ile ortaya çıkacak olan gerçeklerden biz de şok olacağız. Dünya derin devleti sadece medyayı ve büyük endüstrileri değil, dünya örgütlerini, bilimi, bankaları ve ekonomik sistemi de kapsıyor.

Rothschild’lerin hanedanlığının sonuna yaklaşıyoruz. Finansal sistemin dünya kamusunu kasten fakirlik sınırında tuttuğu sistemleri kalkınca sadece Amerika değil, tüm dünya zenginleşecek.

Bilimi kısıtlayan vanalar açılınca dünyada uzun süredir bastırılan ve çığır açacak nitelikte teknolojiler kamuya açılınca sadece Amerika değil, tüm dünya kalkınacak.

Hangi teknolojilerden mi bahsediyoruz?

Ağır hastalıkları bile kolaylıkla iyileştirebilen teknolojiler düşünün. İlaçlara olan bağımlılığımız kalkacak. Sevdiklerimizi ve ailelerimizi sağlıklı görmek için ilaç şirketlerini zengin etmek zorunda kalmayacağız.

Yerçekimine karşı koyabilen teknolojiler hayal edin. Sadece filmlerde görmeye alıştığımız uçan arabalar sayesinde dünyanın bir ucundan öbür ucuna dakikalar içinde seyahat edebileceğiz.

Kuantum alanından doğrudan sonsuz enerji çıkartabilen ‘kutular’ düşünün. Nikola Tesla’nın keşfettiği, dünyadan saklanan teknolojiler halkın kullanımına açılacak. Telefonlarımızın pili asla bitmeyecek. Benzine, kömüre, taşımacılığa aşırı ücretler vermekten kurtulacağız.

Bu sebeple, sevgili okuyucular, dudak uçuklatıcı bir zamanda yaşıyoruz.
Heyecanlanmanın vaktidir.

 1. Gonca Uyar diyor ki:

  Merhabalar, sizinle irtibata nasıl geçebilirim ? Q Harekatı alanında birlikte birşeyler yapm şansımız olabilirmi ? Ben ve Bir iki arkadaşım Almanyada bir grup yönetiyoruz ( Telegram da ) ve bunu insanlara daha fazla duyurmak isteriz . Almanya da çok fazla bu konu hakkında bilgisi olanlar çoğalmakta biz de burda yaşayan Türkler olarak Türkiye ye yayılmasını istiyoruz . Sevgiler irtibata geçerseniz belki birlikte Q yu ve QAnonları duyurabilirz.

  • Ukala Kurt diyor ki:

   Merhaba Gonca Hanım,
   İletişim sayfamızda yazdığı gibi ister epostayla ister instagram hesabından bana ulaşabilirsiniz.
   Sevgiler

 2. Ayşe aslı çelik diyor ki:

  Merhabalar q hareketi hakkında hiç bir fikrim yoktu bu yazıyla öğrendim. Q hareketi abd (trump) hükümeti ve dünya derin devleti arasında danışıklı dövüş olabilir mi acaba? Bilgiler için teşekkürler sevgiler…

  • Ukala Kurt diyor ki:

   Danışıklı dövüş değil, gerçek bir savaş. Trump ile derin devlet arasında değil, gizli uzay programları, NSA, ABD ordusu ve hükümeti içinde iyi ve pozitif olan grupların derin devlete yani kabala karşı olan savaşı. Trump bu pozitif grubun sahneye çıkan ön adamıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir