Diğer Yazılar

Kanallık

Eski zamanlarda sadece ezoterik çevreler tarafından bilinen ve uygulanan kanallık günümüzde artan farkındalık seviyeleri sayesinde yaygınlaşmıştır ve önümüzdeki yıllarda daha da popülerleşecektir.

Bilimin henüz bilincin özünü çözememiş olması yüzünden yansıttığı şüpheci bakış açısına rağmen insan hayatını derinden etkileyebilecek nitelikte bilgilerin edinildiği kanallık tam olarak nedir?

Kanallık insanların başka bilinçler ile olan iletişiminin teknoloji yerine telepati gibi doğal yollardan sağlanmasıdır. Bu ‘başka’ bilinçler melekler, doğa varlıkları, fiziksel olmayan varlıklar, dünya dışı varlıklar veya hayvanlar bile olabilir. Buradaki en önemli noktalardan biri, her varlığın bir bilinci olduğunu anlamaktır. Her varlığın bir bilinci vardır ama her varlığın bir vücudu yoktur. Dolayısıyla insanlığın sözel iletişim için uydurduğu diller, gerçekliğin en doğal ve kelimenin tam anlamıyla ‘evrensel’ iletişimi olan telepati yöntemlerinden daha kısıtlayıcıdır.

Kanallık sürecinde kanal olan kişiyi en iyi anlatan terim tercümandır. Bu ‘tercümanlar’ kendilerine diğer varlıkları hissetmek veya sezmek için izin verirler. Telepati ile gelen hisler ve sezgiler, tercümanın zihni sayesinde kelimelere dökülür. Kanallığın gerçekleşmesi için her iki tarafın da izni olmalıdır.

Günümüzde kanallık yapmaya başlamış olan binlerce kişi vardır ve aldıkları mesajları internetten yayınlamaktadırlar. Kanallık yoluyla gelen bilgiler çoğu zaman etkileyici olsa da, bu gelen bilgilerin %100 doğru olacağını göstermez. Kanal olan kişilerin bağlantı kurduğu varlıkların dürüstlük seviyesi genellikle kanalın kendi enerjisiyle doğru orantılıdır.

Kanallık yoluyla gelen öğretileri araştırmaya başlayan insanların çoğu hayatında ciddi pozitif etkiler deneyimlemiştir. Alışılmadık olduğu kadar merak uyandıran bu yeni iletişim yönteminin daha yakından incelenmesi, ana-akım ilim çevrelerinin eşi benzeri görülmemiş bir bilgi kaynağından yararlanabilmeye başlamalarına işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir