Diğer Yazılar

Kanallık Türleri

Kanallık terimi zihinsel iletişim alanında geniş bir yelpazeye hitap ettiği için birkaç farklı kategoriye ayrılabilir:

Trans halinde yapılan kanallık: Bu türden kanallık derin bir trans halindeyken yapılır. Dünyaca ünlü kanallardan biri olan Edgar Cayce’nin yaptığı kanallıklar trans halindedir. Hatta Cayce’ye takılan “Uyuyan Peygamber” lakabı bu sebepten ötürüdür. Trans halinde yapılan kanallıklarda kanalın, kaslarının kontrolünü kaybettiği için, uzanıyor olması gerekir. Dünyanın uzun süredir artışta olan vibrasyonel frekansı sayesinde artık insanlar kanallık yapmak için trans haline girmek zorunda değillerdir.

Bilinçli halde yapılan kanallık: Bu türden kanallıklar iletişimde olan her iki tarafın da bilinci dahilinde gerçekleşir. Kanal, olup bitenden tamamen haberdar olup iletişimi istediği zaman durdurabilir ama gelen, konuşulan bilgilerin hepsini hatırlayamayabilir. Kanallar bu deneyimi “konuşmayı sanki başka bir odadan dinliyormuş” gibi tarif ederler. Günümüzde bilinçli halde kanallık yapan binlerce kişi vardır. Esther Hicks, Darryl Anka, Magenta Pixie ve Brad Johnson bunlardan sadece bazılarıdır.

Farkında olmadan yapılan kanallık: Her insanın çeşitli zamanlarda yaptığı kanallıktır. Bilincimiz tamamen beynimizin bir ürünü veya beynimizin içinde olmadığı gibi, aklımıza gelen her düşünce de bize ait değildir. Hiç nereden geldiğini anlamadığınız fikirler keşfetmediniz mi? Düşüncelerimiz tamamen beynimiz veya vücudumuzun içinde olup biten şeyler değildir. Düşünceler ve bazen duygular tıpkı mikrop kapar gibi çevremizdeki insanlardan, vücudu olmayan varlıklardan kapılabilir. Sık sık meditasyon yapanlar düşüncelerini daha iyi dinleyebildikleri ve zihinlerini daha iyi kontrol edebildikleri için bu konuya daha aşikardır. Kitap yazmak veya resim yapmak gibi yaratıcılığımızı konuşturduğumuz ‘akış’ süreçleri bu kategoriye girer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir