Diğer Yazılar

Reenkarnasyon Hikayeleri 4

Bu seferki hikayemiz Türkiye’den. 1950’lerede Karanfil Tutuşmuş doğum yapmadan iki gün önce bir rüya görür. Rüyasında odasına giren yüzü kanlı bir adam vardır. Nasıl tepki vereceğini şaşıran Tutuşmuş, adamın isminin Semih Fesli olduğunu ve kulağından vurulduğunu öğrenir. Tutuşmuş uyandığı zaman rüyasında gördüğü adamı bir yerden hatırladığını düşünür ve o sıralar Ankara’da olan kocasına köye döndüğü zaman Semih Faslı’yı tanıyıp tanımadığını sorar. Karanfil hanımın kocası Ali Tutuşmuş, Semih Faslı’yı iyi tanıyordur. Tam iki sene önce komşu köyde bir avlanma kazasında vurularak hayatını kaybettiğini eşine hatırlatır.

Tutuşmuş ailesine normalden ufak ve deforme olmuş bir sağ kulak ile doğan Semih Tutuşmuş 1,5 yaşındayken kendisine Semih değil Selim diye hitap edilmesini ister. İsminin Semih değil, Selim Fasli olduğunu iddia eden çocuk 4 yaşındayken tek başına eski yaşadığı köy olan 2km ötedeki Hatun Köy’e gider ve ailesini bulur. Selim Bey’in eski karısı olan Katibe Hanım’ı görünce “Ben Selim. Sen de benim karım Katibesin” der. Semih eski hayatından birçok detay hatırlamaktadır ve hepsini anlatır. Sonunda evde duran bir sepeti zamanında Katibe Hanıma hediye aldığını ve hala ilk koyduğu yerde sakladığını söyleyince Katibe hanım ikna olur.

İşte bu noktadan sonra Selim Tutuşmuş, veya eski adıyla Selim Faslı, iki hayat yaşamaya başlayacaktır. Sık sık eski köyünü ziyarete giden 5 yaşındaki Semih eski ailesinin günlük hayatına dahil olur. Semihin gerçekten de ölen babaları olduğundan emin olan çocuklar da buna ses çıkarmazlar. İlerleyen yıllarda devam eden bu trajikomik durum 6 yaşına gelen Semih’in eski oğullarından birinin nişan törenine eli boş gitmemesi için babasından para alması gibi durumlar da doğurur.
Bu hikayede dünyanın her köşesinden gelen başka reenkarnasyon hikayeleri ile yine paraleller görüyoruz. İnsanların önceki hayatlarındaki ölüm biçimleri yeni hayatlarına doğum izleri olarak ipucu bırakıyor. Yeniden doğanlar eski hayatlarının detaylarını çok erken yaşlarda hatırlamaya başlıyorlar. Eğer sizin de doğum izleriniz varsa önceki hayatlarınıza ipuçları verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir