Diğer Yazılar

Vücut Dışı Deneyimler 2

Vücut Dışı Deneyimlerin doğruluğunu en çok destekleyen unsur, deneyimcilerin vücutlarının dışındayken gördükleri ve sonradan anlattıklarında gerçek olduğu doğrulanan detaylardır. Çok yüksek sayıda yaşanmış olan bu hikayelerin çoğu genellikle uzun süren ciddi ameliyatlar sırasında yaşanır.

VDD olaylarında deneyimcilerin sonradan anlattığı detaylar genellikle ameliyat sırasında hastanın görmesinin imkansız olduğu olaylar olur. Bir deneyimci ameliyat sırasında hemşirelerden birinin giydiği sarı önlükten bahsederken, diğeri de hastanenin üstüne doğru uçar ve hayatında hiç çıkmadığı çatının detaylarını görür. Bir başka deneyimci ise doktorların ameliyat sırasında kullandıkları özel cihazları ve cihazlarla vücuduna yaptıklarını detaylı bir şekilde anlatabiliyordur.

VDD’lerin ortak yanları:

(1) VDD yaşadığını iddia edenlerin bilmiyor olmaları gerektiği objeleri detaylı bir şekilde anlatabilmeleri;
(2) Bu objelerin daha sonra deneyimcilerin anlattıkları konum ve biçimlerde gerçekten de bulundukları;
(3) Deneyimcilerin anlattıklarını dinleyen hemşire, doktor veya hastabakıcıların ölüme yakın ve vücut dışı deneyimlerin gerçekliğini olan inançlarını güçlendiren şiddetli duygusal ve idraksal tepkiler vermeleridir.

Günümüzde çoğu kişi VDD yaşamak için daha doğal ve meditatif yöntemler uygulayarak ‘astral seyahat’ etmektedir. İnternette bu tarz deneyimlerin ve yöntemlerinin tartışıldığı forum sayfaları bulmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir